دانشگاه امام صادق عليه السلام

Javascript DHTML Tree Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
           جستجو براي عبارت 
        
                        

  .                                                                                                           امروز:   سه شنبه ۴/۷/۱۳۹۶


v v

 
آسيب شناسي اعتماد به نفس ملي از منظر غرب زدگي (علل، نشانه ها وآثار غرب زدگي و خود باختگي)

 

 تهاجم فرهنگي عبارت است از تلاش مستمر و حيله گرانه استکبار براي سلب کردن فرهنگهاي اصيـــل و الهي از ملتها و جايگزين کردن فرهنگ مبتذل و مبتني بر فساد و عياشي و بي بهره ساختن ملتهــا از هويت مستقل ملي و ديني خودشان و سلب اتکاء به اراده ي خود و اعتماد به نفس، به منظور سلطه ي اقتصادي و سياسي.

تهاجم فرهنگي حرکتي است مرموزانه،حساب شده،همراه با برنامه ريزي دقيق و با استفاده از شيـــوه ها و ابزار و امکانات متعدد و متنوع، براي سست کردن باورها، دگرگوني ارزشها،انحراف انـــــديشه ها،تغيير و تبديل آداب و سنن و نابودي اصول اخلاقي حاکم بر يک جامعه.
ابتذال آخرين مرحله از تهاجم فرهنگي است که نتيجه ي اقدامات شبانه روزي دشمنان است. به طور خلاصه بايد گفت هدف اصلي دشمنان در اين تهاجم،جايگزين کردن فرهنگ مبتذل مبتني بر فساد و عياشي و بي بهره کردن کشور از اسلام ناب محمدي(ص) است.
امروزه استعمار نو، فرهنگ و دين و عقايد و آداب ممالک را مورد هدف قرار داده و درصدد تحقــير آن و تحميل فرهنگ مبتذل خويش برآمده و با شکست تمام ترفندهايي که براي نابودي انقلاب اسلامي و ملت ايران به کار گرفته شده، امروز استراتژي استکبار جهاني ترويج فرهنگي فساد و بي حجابي در بين زنان و دختران و دور کردن جوانان از معنويت و ايجاد زمينه براي گرايش به مظاهر مبتذل غرب مي باشد.
از آنجائيکه زنان جايگاهي خاصي در دل مردان دارند و از توان تاثير گذاري بالايي برخوردارند. استعمارگران از اين تاثير گذاري زن بر جنس مخالف،همواره سوء استفاده کرده و با به فساد کشيدن زن و مرد به اهداف شوم سياسي و اقتصادي خود راه يافته اند.
علل غرب زدگي جوانان:
1-هويت گمشده نسل جوان
2-احساس بيگانگي با فرهنگ خود
3-احساس خودي با فرهنگ بيگانه
از جمله آثار غرب زدگي و خودباختگي مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:
 
ضعف ايمان و پيروي از هوي و هوسهاي نفساني
ارضاي تمايلات جنسي و جسماني
خود نمايي
بي حيايي و بي عفتي
مدپرستي
تقليد هاي کور کورانه
کبر و غرور
عدم احساس مسوليت در حفظ ارزشها
و..
مولف :  نرگس عباسي                                                                               بازگشت
 
 

 كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به مركز تحقيقات دانشگاه امام صادق عليه السلام مي باشد.
All Rights Reserved For ISU Research Center